Na pomoc postižené obci KLY

12.06.2013 18:41

Na pomoc povodni postižené obci KLY se rozhodly ,jet členové naší výjezdové jednotky spolu  s ostatními ,kterým není osud postižených lidí lhostejný. Vyrazily jsme s technikou Toyota  Hilux a přívěsem s čerpaldy a jinou technikou. Do obce KLY jsme dorazily v dopoledních hodinách a po nahlášení početního stavu nám byly přiděleny potřebné práce. Po povodni jsme občanům pomáhaly s odstraňováním poškozeních a zničených věcí, mytí obytných prostorů za pomoci vysokotlaku ve vozidle a převozu  věcí po zablácených cestách . Zde se projevila výhoda malého vozu s náhonem na všechny kola dostávat se s velkým vozem do malých uliček byl problém. Na druhý den, přijela s vozem Renault DA 8 skupinka složená z hasičů a zástupců obce Dětřichov ,aby předala humanitární pomoc , která byla vyhlášena v naší obci. Večer se obě vozidla vracela zpět na základnu. Snad jsme alespoň trochu mohly vrátit pomoc ,kterou nám poskytly ostatní v roce 2010 při povodni v naší obci.